fbpx

Konkurs ofert przy sprzedaży nieruchomości

Udostępnij

Jak to jest z tymi cenami ofertowymi i transakcyjnymi?
Dlaczego tak wiele nieruchomości, które widzicie na sprzedaż ma zawyżoną cenę.

Każdorazowo, gdy przyjmujemy ofertę sprzedaży tłumaczymy Właścicielom, że zbyt wysoka cena działa na niekorzyść sprzedaży, a nasze profesjonalne zdjęcia, film reklamowy, wirtualny spacer i dużo płatnej promocji na social mediach oraz portalach ogłoszeniowych nie sprawią, że kupujący będzie chciał przepłacić 100 000 zł.

Tam gdzie jest to możliwe ustalamy cenę bardzo rynkową i często robimy konkurs ofert.
Dzięki takiemu podejściu mamy:
✔️ Atrakcyjną cenę wyjściową
✔️ Bardzo dużo telefonów w pierwszej dobie
✔️ Już w pierwszym tygodniu propozycje zakupu
✔️ Potencjalnych kupujących do weryfikacji ich możliwości finansowych
✔️ Proces składania ofert z datą końcową.

Zrozumiałym jest, że każdy chce sprzedać jak najdrożej.
Właściciele, którzy sprzedają prywatnie bardzo często nie mają doświadczenia w handlu, a cenę biorą „od sąsiada”. (Wczoraj oglądaliśmy mieszkanie, które jest fantastycznie położone, a Właściciel sprzedaje je od 2 lat, ma już nawet swój własny baner).
Właściciele, którzy sprzedają z agentami pracującymi na umowach otwartych mają jeszcze wyższe ceny. Agenci zbierający oferty otwarte muszą mieć jak najwięcej umów, aby w efekcie skali zarobiło biuro dlatego zgadzają się na każdą cenę Właściciela, a jak ten kręci nosem na prowizję to dokładają ją do ceny.

My pracujemy w oparciu o pełne zlecenie usługi, czyli na umowach ekskluzywnych.

Dzięki zawyżonym cenom konkurencyjnych ofert sprzedajemy nasze nieruchomości jeszcze szybciej, a różnice między ceną ofertową, a tą płatną podczas aktu notarialnego są bardzo małe, a bywają także z korzyścią dla Sprzedającego.

Wg danych jakie dzisiaj przeczytaliśmy:
„Nominalnie przeciętne oczekiwania sprzedających były więc o ponad 1,6 tys. zł/mkw. wyższe od średnich kwot wpisywanych w aktach notarialnych.”

Jest to tylko średnia co oznacza, że różnice bywają jeszcze większe.

Jeśli finalnie to i tak „rynek” decyduje o wartości Twojej nieruchomości nie trać czasu i skorzystaj z usług kreatywnego agenta, który wie jak sprzedawać z zyskiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Related Articles

No related articles
Call Now Button